VE3XPL – regeneracja

16 kwietnia 2005 – Zregenerowany przemiennik powrócił na swoje dawne miejsce.

To są Andrzej VE3AWF i Roman VE3PIJ, bardzo zasłużeni w regeneracji naszego przemiennika. Zdjęcie po prawej pokazuje przemiennik i filtr wnękowy (2m) zainstalowane na ścianie w ciasnym pomieszczeniu windowni.

Na samym czubku wieży Andrzej VE3AWF nie tylko będzie mocować antenę, lecz musi wymienić spalone czerwone światła sygnalizujące (aby jakiś samolot nie zaczepił o antene. 🙂

A oto Jacek VE3JQJ, drugi “łazik” antenowy. W takich pracach na wysokości trzeba być silnym, odważnym, lekkim i wygimnastykowanym czyli… być po prostu młodym!

 

***
Pomiary poprzedniej anteny Diamond X-500M ujawniły wysokie współczynniki SWR na obu pasmach. Okazało się, że dolna cześć anteny była skorodowana i zalana wodą. Wymieniliśmy więc tę antenę na nową typu Diamond X-50 i zainstalowaliśmy ją tym razem na samym szczycie wieży.

Tak wiec przemiennik ponownie pracuje. Będziemy teraz oceniali jego funkcjonowanie, zasięg nadajnika oraz czułość na wejściu. Prosimy użytkowników o używanie przemiennika i o wszelkie komentarze. Jeżeli czułość na wejściu będzie niewystarczająca, to rozważymy wymianę anteny na antenę o większym zysku, n.p. Diamond X-200.

Dzięki wielkie wszystkim, którzy przyczynili się do naprawy naszego przemiennika czy to swoją wiedzą, doświadczeniem, pracą fizyczną czy wsparciem finansowym.

(ve3mrm)